Департамент
з підвищення конкурентоспроможності регіону

Харківської обласної державної адміністрації

03.jpg

Торгово-промислова палата України (ТПП) та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні спільно запустили чат-бота, завдяки якому українські підприємці відтепер зможуть оперативно отримувати відповіді на питання, пов’язані зі спалахом COVID-19.

Розроблений за сприяння ПРООН чат-бот відповідатиме на запити користувачів про те, як мікро-, малі та середні підприємства, які зазнали втрат через пандемію COVID-19, можуть зменшити негативний вплив нинішньої кризи. Він також генеруватиме готові сертифікати про форс-мажорні обставини та форми на основі інформації, яка надаватиметься користувачами.

Криза, спричинена  COVID-19, особливо відчутно вплинула на мікро-, малі та середні підприємства, адже, на відміну від великих корпорацій, вони мають значно менші резерви та не настільки стійкі до криз. Згідно з даними Торгово-промислової палати України, до 700 000 підприємств, де досі працювали 3,5-4 мільйони людей, припинили свою роботу через карантин. Це складає приблизно 25 % від усіх підприємств та працівників в Україні.

Малі бізнеси не мають достатньої інформації про гнучкі можливості, якими можна скористатися, аби зменшити вплив економічного спаду, спричиненого пандемією. Така інформація зараз надається Торгово-промисловою палатою України та її регіональними представництвами, проте через завелику кількість запитів, що надходять від представників малого та середнього підприємництва, ТТП не встигає їх усі опрацювати. Крім цього, бізнеси недостатньо обізнані про доступні послуги, як-от отримання сертифікатів про форс-мажорні обставини. Новий чат-бот допоможе мікро-, малим та середнім підприємствам швидко отримувати потрібну інформацію.

Чат-бот уже доступний для завантаження через:


Довідково. За даними Торгово-промислової палати, найбільш уразливими до карантинних обмежень стали мікро-, малі та середні підприємства, що працюють у сферах гостинності, туризму, роздрібної торгівлі, розважальної і креативної індустрій, перукарської справи та салонів краси. Ці індустрії переважно представлені мікро-підприємствами, які очолюють та де працюють жінки.

Станом на 27 травня, 33 % мікро-, малих та середніх підприємств в Україні втратили від 50 до 75 % доходу через загальнонаціональний карантин, спричинений COVID-19. Про це йдеться в опитуванні, проведеному Європейською бізнес-асоціацією. Понад 50 % підприємців вважають, що їм знадобиться щонайменше 12-24 місяців, аби відновити свій бізнес після економічних потрясінь, спричинених COVID-19.


Джерело