Департамент
з підвищення конкурентоспроможності регіону

Харківської обласної державної адміністрації

10.jpg

Ринки Франції перебувають у фокусі розвитку Експортної стратегії України
до 2021 року.

Зовнішньоторговельний оборот між Харківщиною та підприємствами Франції склав 6,6 млн дол. США. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року обсяг операцій збільшився на 0,4 млн дол. США. Темп росту – 107,1%, що перевищує загальнонаціональний показник на 7 пунктів.

За рейтингом Світового Банку щодо легкості ведення бізнесу – Doing Business 2020 – серед 190 країн світу Франція посідає загальну 32 сходинку, зокрема за напрямками:

  • рівень забезпечення виконання контрактів – 16 рейтингова позиція;
  • прозорість підключення до національної мережі електропостачання – 17 сходинка.

За абсолютним розміром зовнішньоторговельного обороту Франція перебуває в ТОП-10 серед 27 країн-членів Європейського Союзу.

Згідно з даними Головного управління статистики у Харківській області у I кварталі 2020 року обсяг експорту харківських товарів до Франції збільшився на 0,7 млн дол. США та досяг рівня 3,0 млн дол. США.

Темп росту – 132,9%, що перевищує загальнонаціональний показник на 12,6 пунктів.

Пропонуємо ознайомитися з інформаційно-аналітичними відомостями щодо:

  1. Аналізу товарної структури регіонального експорту до Франції у порівнянні із національними показниками;
  2. Переліку джерел для отримання ділової інформації стосовно: контактів суб’єктів господарювання в ЄС, торгової статистики, тарифних обмежень, ставок ПДВ на товари, країною походження яких є Україна;
  3. Пропозицій стосовно виробничої кооперації представників бізнесу Республіки з мережі EEN;
  4. Переліку провідних асоціацій, об’єднань бізнесу, торгових палат Республіки, що можуть надавати сприяння регіональним компаніям у пошуку партнерів;
  5. Інформації про електронні торгові майданчики, бази даних підприємств Франції, які можуть використовуватися харківськими підприємствами як джерело пошуку ділових партнерів.